Projekt UniON – Občanská univerzita má za sebou první výjezdy

pátek 13. duben 2018, 9:28 – Text: UniON - Občanská univerzita

První dva výjezdy pod hlavičkou projektu Občanské univerzity UniON se uskutečnily na přelomu března a dubna 2018. Oba směřovaly do dětského domova na Přerovsku.

Workshop s diskuzí o rodinných financích a rozpočtu vedli dva zkušení studenti Martin Smejkal a Tereza Poláčková z Právnické fakulty Univerzity Palackého. „První přednáška je zaměřena na hospodaření s prostředky jak z pohledu osobních financí, tak rozpočtu domácnosti. Cílem je vyvážit nakládání s finančními prostředky a díky tomu předcházet zadlužování,“ sdělil Martin.  Zadlužování a následné exekuční řízení jsou velkými problémy, které v ČR trápí značnou část obyvatel, a je proto potřeba věnovat se nejen jejich řešení, ale také prevenci.

V prvním workshopu se účastníci dozvěděli základy tvoření domácího rozpočtu a jak zacházet s financemi na každodenní provoz domácnosti. Na něj pak navázalo další setkání, které se věnovalo

problematice spotřebitelských úvěrů a také predátorským praktikám některých poskytovatelů úvěrů. Lektoři si spolu s dospívajícími posluchači oba programy, každý v rozsahu 45 minut, náležitě užili. Koordinátoři i oba dobrovolníci z projektu UniON mnohokrát děkují dětskému domovu za pozvání a milou atmosféru.