Občanská univerzita UniON měla během zimního semestru napilno

Pondělí 5. prosinec 2022, 10:58

Se zcela novým tématem Instagramová generace, demokracie a politika zavítal doc. Mgr. Pavel Šaradín, Ph.D. do Gymnázia Třinec. Jednalo se o analýzu a hodnocení postojů prvovoličů k demokracii, politice a veřejnému dění. S žáky diskutoval o jejich zapojení do politiky, proč je dobré ji sledovat a jaké následky může způsobit jejich neangažovanost ve volbách.

Velmi žádané téma Finanční gramotnost představili žákům devátých tříd ze Základní školy Paskov studenti 5. ročníků Právnické fakulty Jakub Kvapil a Kateřina Kaprálová. Cílem přednášky bylo poučit žáky o exekucích a insolvencích. Jak řešit situace, kdy se do dluhů dostaneme a jaká preventivní opatření provést, aby k tomu nejlépe vůbec nedošlo.

Děkujeme, že máte o naše přednášky zájem.