O Tanzánii dvakrát jinak

Pátek 24. březen 2023, 15:39

Ve čtvrtém březnovém týdnu jsme uspořádali hned tři cestovatelské přednášky naší oblíbené lektorky, paní Ing. Evy Gabrielové, Ph.D. z Lékařské fakulty.

První dvě se uskutečnily v pondělí 20. března na Základní škole Dr. Hrubého ve Šternberku. Žáci 6. tříd se během přednášek mohli dozvědět podrobnosti o národních parcích Tarangire, Ngorongoro a Serengeti.

Tématem třetí přednášky, s níž jsme ve čtvrtek 23. března navštívili olomoucký Klub seniorů v Pavelčákově ulici, bylo povídání o životě v masajské vesnici Ilkiding'a. V poutavém vyprávění paní lektorka posluchačům přiblížila, jak vypadá každodenní život jejich obyvatel, co je možné očekávat na tradičním masajském trhu s dobytkem a jaké nevšední zkušenosti zažila během své cesty po Tanzánii v lednu 2019.

Děkujeme paní lektorce za zajímavé vyprávění a těšíme se na další přednášky.